Piotr Deptuch

Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie (1990) pod kierunkiem profesora
S. Wisłockiego (dyrygentura) i W. Kotońskiego (teoria muzyki). Kształcił się na kursach mistrzowskich u J.E. Gardinera w Stuttgarcie.

W 1992 r. jako dyrygent rozpoczął współpracę z teatrami operowymi w Szczecinie (Carmen Bizeta na Zamku Książąt Pomorskich), Bydgoszczy (premiera opery komicznej
J. Haydna Aptekarz) i Wrocławiu.

W Teatrze Wielkim w Łodzi współpracował przy prestiżowej realizacji polskiego prawykonania Króla Ubu K. Pendereckiego. Spektakl ten na Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień (1994) otrzymał nagrodę specjalną krytyki. W roku 1995 w Teatrze Wielkim w Poznaniu przygotował premierę mozartowskiego Wesela Figara, a w roku 1997 w Operze Nova w Bydgoszczy zrealizował premierę singspielu
S. Lortzinga Zar und Zimmerman. W latach 1998-99 w Operze i Operetce w Szczecinie przygotował muzycznie premiery spektakli baletowych do muzyki Gershwina i de Falli.

Z lżejszego repertuaru przygotował Krainę Uśmiechu Lehara (Teatr Wielki w Poznaniu) oraz plenerowe widowisko oparte na Zemście Nietoperza J. Straussa (Opera i Operetka w Szczecinie). Prowadzi również koncerty symfoniczne i kameralne. Odbywał podróże koncertowe po Ukrainie, Austrii, Niemczech, Belgii i Holandii. W swoim repertuarze posiada także mniej popularne, a wybitne utwory Janacka, Korngolda i Brittena.

Od roku 1996 publikował m.in. dla wydawanej w Trójmieście Gazety Muzycznej
i poznańskiej Klasyki. Obecnie publikuje w miesięczniku Operomania wydawanym przez Teatr Wielki w Poznaniu.

Od 1999 r. jako prelegent współpracuje z Lubuskim Biurem Koncertowym.